Aleja Gwiazd Sportu Dziwnów


Aleja sportowców w Dziwnowie przedstawia najcenniejsze medale polskiego sportu. Zobacz więcej informacji o Alei Gwiazd Sportu Dziwnów, czyli jednej z najciekawszych atrakcji turystycznych miasta.

Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie - informacje podstawowe

Aleja sportowców w Dziwnowie przedstawia najcenniejsze medale polskiego sportu. Zobacz więcej informacji o Alei Gwiazd Sportu Dziwnów, czyli jednej z najciekawszych atrakcji turystycznych miasta.

Jak powstała Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Spacerując aleją sportowców w Dziwnowie trudno nie szukać odniesienia do Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Dziwnowska Aleja Gwiazd Sportu powstała w roku 2002, jako element zagospodarowania terenu przy wybudowanej Hali Sportowo-Widowskowej w Dziwnowie. W pierwszym roku medale w alei odsłonili między innymi Irena Szewińska, Ryszard Szurkowski, Paweł Nastula i Andrzej Supron.

Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Odsłonięcie medali w Alei Gwiazd Sportu odbywa się każdego roku w trakcie Festiwalu Gwiazd Sportu, który jest największym wydarzeniem w kalendarzu imprez Gminy Dziwnów. Dodatkowo w trakcie trzydniowego festiwalu odbywa się wiele imprez towarzyszących, koncertów i zawodów sportowych. Siłą festiwalu jest jego specyfika. Sportowcy spotykają się z fanami na plaży, bez ochroniarzy, barierek, więc to niezwykła okazja by porozmawiać ze swoim idolem twarzą w twarz.

Gdzie znajduje się Aleja Gwiazd Sportu

Aleja zajmuje fragment ulicy Władysława Reymonta w Dziwnowie, na odcinku między ulicami Mickiewicza i Sienkiewicza. Przemianowana na Aleję Gwiazd Sportu Dziwnów ulica leży w centrum miasta. Sama aleja jest zamknięta dla samochodów, więc poszukajcie parkingi w Dziwnowie w pobliżu. Ciekawostki Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie jest otwarta przez cały rok. Wiele par robi sobie tutaj pamiątkowe sesje zdjęciowe z Dziwnowa, więc nie zapomnijcie o aparacie. Możecie iść na wieczorny spacer, ponieważ postumenty z medalami oraz pobliski park jest efektownie oświetlony. W pobliżu jest kilka ciekawych atrakcji turystycznych, między innymi promenada spacerowa, park i skwer przyjaźni.