Atrakcje turysyczne Dziwnów i okolica


Wybierasz się do Dziwnowa? Zobacz, co warto zobaczyć i jakie atrakcje turystyczne w Dziwnowie i okolicy  trzeba odwiedzić.

Atrakcje turysyczne w pobliżu Dziwnowa.

Atrakcje turystyczne w Dziwnowie

Wśród najbardziej znanych atrakcji Dziwnowa zobaczycie most zwodzony, port rybacki, promenadę i marinę, ale to tylko niewielki ułamek tego, co skrywa Dziwnów. Zwiedzanie Dziwnowa najlepiej rozpocząć od Muzeum Dziwnów. Jest to wystawa poświęcona historii Dziwnowa i regionu. Historii, która może być scenariuszem wielu filmów sensacyjnych. Po zaczerpnięciu wiedzy możecie ruszać na samodzielne odkrywanie sekretów Dziwnowa. Obok muzeum wejdziecie na promenadę i plażę w Dziwnowie.

Spacerem przez Dziwnów

Promenada ma prawie 2,5 kilometra długości i  dojdziecie nią, aż do falochronu wschodniego, z którego roztacza się widok na panoramę Dziwnowa. Dalej mijacie port rybacki i jachtowy, by dotrzeć do mostu zwodzonego w Dziwnowie. Dalej wchodzicie do centrum Dziwnowa, gdzie pierwszą atrakcję będzie Aleja Gwiazd Sportu i park miejski w Dziwnowie. W parku zobaczycie skwer przyjaźni i wyjdziecie do głównej ulicy przez skwer "Pod lipa". Stąd kierujcie się w stronę rzeki, mijając poniemiecką willę w której mieści się Ośrodek Pomocy Społecznej. Nad rzeką odwiedźcie pomnik "Tym, którzy oddali życie morzu" - to duża kotwica.

Wracamy do miasta

Nad rzeką jeszcze jest dekoracja świetlna w kształcie statku "Korsarz". Do miasta wrócicie tylko na chwilę przez park z fontanną. Dalej, idąc ulicą Mickiewicza zwróćcie uwagę na przedwojenne wille oraz budynek "Bałtyk". Po przejściu kilkuset metrów wracamy nad rzekę, do portu rybackiego. Dalej dojdziemy do przystani statków wycieczkowych i Mariny Dziwnów.

Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć

Oczywiście przedstawiliśmy tylko propozycję trasy, która niestety nie obejmuje wszystkich ciekawych miejsc. Na tej stronie znajdziecie szczegółowe informacje opisujące najciekawsze atrakcje turystyczne Dziwnowa i okolic.