Miasto Dziwnów - informacje


Dziwnów leży w powiecie kamieńskim (województwo zachodniopomorskie). Zobacz informacje o mieście oraz sprawdź dlaczego warto przyjechać do Dziwnowa.

Dziwnów to miasto w zachodniopomorskim.

Miasto Dziwnów

Dziwnów otrzymał prawa miejskie w 2004 roku, gdy połączono Dziwnów Górny, Dziwnów Dolny i miejscowość Dziwna w Miasto Dziwnów.  Dziwnów jest siedzibą gminy w skład której wchodzą jeszcze: Międzywodzie, Dziwnówek i Łukęcin. Dziwnów częściowo leży na stałym lądzie (obecne centrum) i na Wyspie Wolin, gdzie znajdują się nasze apartamenty. Obecnie miasto dynamicznie się rozwija właśnie na wyspie. Powstają tu kolejne apartamenty w Dziwnowie i część usługowa. Dodatkowo szybko rozbudowywana jest infrastruktura turystyczna, więc każdego roku zachodzą widoczne zmiany.  Unikalne walory przyrodnicze sprawiają, że obiekty noclegowe położone tutaj są bardzo popularne.

Centrum Dziwnowa

Dziwnów z racji położenia na mierzei jest długi - około 3 kilometry. Część położona na stałym lądzie otaczają wody Morza Bałtyckiego i Dziwny. Efektem jest to, że plaża w Dziwnowie jest bardzo długa i nikt nie narzeka na tłok i parawaning. Życie miasta skupia się wokół ulicy Mickiewicza, która przechodzi w ulicę Kościelną.

Atrakcje w Dziwnowie

W Dziwnowie nie brakuje atrakcji turystycznych oraz imprez i wydarzeń kierowanych do turystów. Wśród najciekawszych atrakcji można wymienić most zwodzony, promenadę spacerową, czy port rybacki. Więcej atrakcji w Dziwnowie opisaliśmy w zakładkach umieszczonych na tej stronie. Dodatkowo zamieściliśmy kalendarz imprez w Gminie Dziwnów.

Parkingi w Dziwnowie

W mieście obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, ale są też miejskie parkingi. Bezpłatne miejsca postojowe znajdują się wzdłuż ulicy Słowackiego i Wybrzeże Kościuszkowskie (Droga Wojewódzka 102). W naszym obiekcie mamy wyznaczone miejsca parkingowe przeznaczone dla naszych Gości.