Dziwnówek - informacje, atrakcje, noclegi


Dziwnówek, czyli pierwsza miejscowość Gminy Dziwnów, którą napotkacie, jadąc od Kamienia Pomorskiego. Co zobaczyć w Dziwnówku?

Dziwnówek atrakcje turystyczne
To mała miejscowość turystyczna znana w kraju jako sanatorium. Charakterystycznymi punktami w krajobrazie Dziwnówka są kilkunastopiętrowe wieżowce oraz atrapa latarni morskiej w centrum miejscowości.

Co ciekawego warto zobaczyć w Dziwnówku

Atrakcje w Dziwnówku to przede wszystkim plaża, z jednej strony z łagodną wydmą, a od wschodu ze stromymi klifami. Wśród atrakcji Dziwnówka można wymienić skwer z fontanną i zegarem słonecznym, przy wejściu na plażę z ulicy Kamieńskiej. Kolejnym ciekawym miejscem jest pomost i szkółka sportów wodnych na Zalewie Kamieńskim.

Noclegi w Dziwnówku

Jeżeli szukasz noclegów w Dziwnówku to w przeważającej części będą to apartamenty Dziwnówek, oraz pokoje w dużych ośrodkach wczasowych. Domki w Dziwnówku to zaledwie kilka małych ośrodków, ale za to kempingi w Polsce słyną w całej Europie. Każdego roku otrzymują międzynarodowe nagrody i certyfikaty.

Aktywny wypoczynek w Dziwnówku

Dziwnówek jest bardzo dobrze skomunikowany z Dziwnowem, Łukęcinem i Dziwnówkiem. Oświetlone ścieżki rowerowe Dziwnówek - Dziwnów i Dziwnówek - Kamień Pomorski są popularne również wśród rolkarzy. Do Dziwnowa i Łukęcina możecie dojechać również leśnymi ścieżkami rowerowymi, więc możliwości jest wiele. Na Zalewie Kamieńskim i Zatoce Wrzosowskiej pływa wielu miłośników deski z latawcem oraz windsurfingu. Jeżeli preferujecie spokojniejszy wypoczynek, na miejscu możecie wypożyczyć kajaki lub rower wodny.

Ciekawostki

  • Na wydmie zobaczycie wieżę obserwacyjną, to pozostałość po strażnicy Wojsk Ochrony Pogranicza.
  • W lasach wokół Dziwnówka możecie natknąć się na poszukiwaczy militariów.
  • W lesie w kierunku Łukęcina znajdziecie stanowisko skamieniałości z okresu jury.