Łukęcin warto odwiedzić nad morzem


Łukęcin to mała miejscowość sąsiadująca z miejscowościami Dziwnówek i Pobierowo. Zobacz co ciekawego można tam zobaczyć i jak tam dotrzeć.

Łukęcin to mała miejscowość nad morzem
Łukęcin jest miejscowością położoną na szlaku Dziwnów - Pobierowo, która przyciąga turystów piękną przyrodą oraz czystą i szeroką plażą. Kto raz tu przyjedzie i odkryje miejscowość, często wraca tu przez lata. Tutaj możecie się wyciszyć i jeździć na wspólne przejażdżki po okolicznych lasach.

Łukęcin spokojna nadmorska miejscowość dla rodzin

Od wielu lat do Łukęcina przybywają najchętniej rodziny z dziećmi i seniorzy. Pewnie jest to zasługa spokoju oraz klimatu, który tutaj panuje. Mała nadmorska miejscowość ma stałych turystów, którzy przyjeżdżają do Łukęcina od lat. W ostatnim czasie powstały tutaj osiedla domków letniskowych. Atrakcje dla dzieci w Łukęcinie też nie nadszarpną Waszego portfela.

Co zobaczyć w Łukęcinie

Po pierwsze wybierzcie się na plażę w Łukęcinie, która na tle sąsiednich miejscowości wyróżnia się wysokim klifem i szeroką plażą. Zwykle przy wybrzeżu klifowym plaża jest wąska, a w Łukęcinie nie. Drugą atrakcją są lasy, w których można znaleźć wiele ciekawostek. Są bunkry z czasów zimnej wojny, odwierty solankowe, a nawet pozostałości po zapomnianej miejscowości. Dodatkowo jeżeli chcecie zabawić się w archeologa to wybierzcie się na stanowisko skamieniałości z okresu kredy.

Łukęcin dla aktywnych

Jeżeli lubicie aktywnie spędzać czas to świetnie. Wycieczki rowerowe do Dziwnówka i Pobierowa przyniosą Wam wiele frajdy, a jeśli nie lubicie leśnych duktów, kierujcie się na Kamień Pomorski. To znane miasteczko może pochwalić się pięknymi zabytkami i bogatą historią. Bieganie ma coraz więcej zwolenników, dlatego między Dziwnówkiem i Łukęcinem jest świetnie oznakowana ścieżka biegowa. Klasztor Paulinów w Łukęcinie to potężny obiekt, który chętnie odwiedzają miłośnicy turystyki sakralnej.