Plaża Dziwnów


Plaża Dziwnów jest bardzo lubiana przez turystów, szczególnie za drobniutki biały piasek. Zobacz więcej informacji o plaży w Dziwnowie.

Plaża w Dziwnowie

Plaża w Dziwnowie ciągnie się wzdłuż całego miasta i wyznacza jego północną granicę. Cieśnina Dziwna, uchodząc do morza, dzieli dziwnowską plażę na wschodnią i zachodnią. Dodatkowo każdy brzeg zabezpiecza falochron w Dziwnowie, który jest popularnym miejscem spacerów. Zastanawiasz się którą plażę w Dziwnowie wybrać? Plaża wschodnia - rozciąga się od falochronu na wschód, aż do granic miasta. Dodatkowym atutem tej plaży jest promenada w Dziwnowie, którą wybudowano na piaszczystej wydmie. Brzeg morski przed niszczycielskim działaniem morza zabezpieczają tu drewniane pale, więc należy trzymać się od nich z dala. Plaża jest bardzo popularna, więc trzeba brać to pod uwagę, jeżeli nie lubicie tłumów. Plażą zachodnia - położna na Wyspie Wolin, jest zdecydowanie bardziej dzika i mniej zurbanizowana. Nie spotkacie tutaj dużych tłumów, jednak warto przejść około 400m, by cieszyć się prawdziwą przestrzenią. Plaża ta jest oddalona o kilkaset metrów od naszego obiektu, a dojść do niej można leśną drogą.

Kamery plaża Dziwnów

Kamera online plaża Dziwnów pokazuje obraz z plaży przy ulicy Parkowej i jest to kamera ruchoma. Co ciekawe bardzo wiele osób ogląda obraz z tej kamery w trakcie zimowych i wiosennych sztormów. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Kamery Dziwnów.

Plaża strzeżona Dziwnów

Kąpieliska strzeżone w Dziwnowie wyznaczono zarówno na plaży wschodniej i zachodniej. Na plaży wschodniej działa kąpielisko miejskie, natomiast na plaży zachodniej jest jedno stanowisko ratowników, więc plaża jest odpowiednio krótsza.

Plaża Dziwnów dla naturystów

Naga plaża, czyli plaża dla naturystów w Dziwnowie nie istnieje, jednak na plaży zachodniej w okolicach dawnego ujścia rzeki, często można spotkać golasów. Najbliższa plaża naturystów znajduje się między miejscowościami Dziwnówek i Łukęcin.

Plaża Dziwnów - plaża dla psów

Wyprowadzanie psów na kąpieliska jest zabronione, jednak poza plażą strzeżoną można plażować z czworonogiem. Nie wyznaczono konkretnego odcinka plaży, więc teoretycznie można plażować wszędzie, poza kąpieliskami. Najważniejsze żeby nie przeszkadzać innym plażowiczom.