Marina Dziwnów


Marina Dziwnów to tak w rzeczywistości dwie przystanie żeglarskie. Zobacz jak wygląda i jakie przystanie wchodzą w skład obiektu zwanego Marina Dziwnów. Co ciekawego tam można zobaczyć i jak dojechać.

Marina Dziwnów

Marina Dziwnów

Dziwnów od zawsze był związany z żeglarstwem. Marina Dziwnów powstała w 2012 roku i od tego czasu Dziwnów jest znaczącym portem na żeglarskiej mapie Polski. Dziwnów jest też częścią Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Marina w Dziwnowie to tak naprawdę dwa porty: port jachtowy oraz przystań sezonowa. Dodatkową ciekawostką jest, że obie przystanie są od siebie oddalone o 2 kilometry.

Port Jachtowy w Dziwnowie

Znajduje się przy ulicy Żeromskiego, po północnej stronie mostu zwodzonego w Dziwnowie. Basen portu jachtowego w Dziwnowie ma kształt litery "D" i jednocześnie może przyjąć 60 jednostek pływających. W centralnym punkcie jest budynek socjalny, bosmanat i kawiarnia z dużym tarasem. W porcie istnieje możliwość slipowania łodzi oraz ich zimowania w hangarze. Z mariną sąsiaduje port rybacki w Dziwnowie.

Przystań sezonowa w Dziwnowie

Przystań leży przy ul. Wybrzeże Kościuskowskie, w okolicach Urzędu Miejskiego oraz przystani statków pasażerskich w Dziwnowie. Jednocześnie cumować może w niej 30 mniejszych jachtów. Na terenie przystani sezonowej w Dziwnowie działa smażalnia ryb.

Marina Dziwnów jak tam dotrzeć

Do portu jachtowego w Dziwnowie dojdziecie, kierując się z mostu w stronę plaży. Port jest widoczny z mostu. Do przystani sezonowej dojdziecie nabrzeżem obok urzędu miejskiego.