Międywodzie w gminie Dziwnów


Międzywodzie leży na zachód od Dziwnowa i administracyjnie należy do Gminy Dziwnów. Zobacz co ciekawego można tam zobaczyć i jakie atrakcje w Międzywodziu warto odwiedzić.

Międzywodzie atrakcje turystyczne w okolicy

Międzywodzie położenie

Miejscowość Międzywodzie, jak nazwa wskazuje położona jest między wodami Morza Bałtyckiego oraz Zalewu Kamieńskiego i jest to najdalej na zachód wysunięta miejscowość Gminy Dziwnów. Dodatkowo w Międzywodziu możecie jechać w trzech kierunkach na: Dziwnów, Międzyzdroje i Wolin.

Międzywodzie atrakcje i ciekawe miejsca

Atrakcje turystyczne w Międzywodziu są kierowane głównie do rodzin i seniorów, co nie oznacza, że pozostali turyści będą się tutaj nudzić.

Plaża w Międzywodziu

Plaża w Międzywodziu charakteryzuje się białym, drobnym piaskiem oraz łagodnym dnem morskim. Wzdłuż całego Międzywodzia wyznaczono wejścia na plażę, które przecinają piaszczystą wydmę. Na plaży wyznaczono kąpielisko Międzywodzie, które zostało wyróżnione Błękitną Flagą, przyznawaną certyfikowanym kąpieliskom o światowym standardzie. Plaża w Międzywodziu jest szczególnie lubiana przez zwolenników sportów wodnych, między innymi kitesurfingu.

Promenada w Międzywodziu

Promenada w Międzywodziu została przebudowana w 2018 roku i od tego czasu przyciąga turystów, którzy chętnie spacerują w cieniu wydmowego lasu. Charakterystyczne białe balustrady i ławeczki nawiązują do architektury uzdrowiskowej. Promenada łączy zejścia na plażę od ulicy Szkolnej do Wojska Polskiego. W odróżnieniu od promenady w Dziwnowie, ta w Międzywodziu jest bardzo wąska i zacieniona.

Pirs w Międzywodziu na Zalewie Kamieńskim

Pirs znajdziesz na południowym krańcu miejscowości. To popularne miejsce spacerów i punkt widokowy na Kamień Pomorski i Zalew Kamieński. Inną funkcją pirsu jest przystań żeglarska. Cumują tu małe jachty i łodzie motorowe. Czasami można się wybrać w rejs po zalewie lub do Kamienia Pomorskiego.

Boisko wielofunkcyjne w Międzywodziu

Boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Obiekt znajduje się przy ulicy Sportowej. Jeżeli pójdziemy ulicą Sportową to przy jej końcu jest jeszcze pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną.

Bałtycki Park Edukacyjny w Międzywodziu

Między ulicami Poprzeczną i Bałtycką w Międzywodziu znajduje się Bałtycki Park Edukacyjny. To bezpłatna atrakcja dla dzieci w Międzywodziu, która przypomina bajkową wyspę skarbów. Drewniane figury piratów i tablice edukacyjne sprawiają, że maluchy spędzą tu świetnie czas.

Plac zabaw w Międzywodziu

Plac zabaw znajduje się tuż obok parku edukacyjnego przy ulicy Bałtyckiej. Stalowe konstrukcje z elementami z tworzywa sztucznego posiadają wszelkie atesty i zapewniają bezpieczną zabawę.

Siłownia w Międzywodziu

W pobliżu parku edukacyjnego ustawiono elementy siłowni zewnętrznej. Zobacz też siłownie w okolicy na przykład siłownie Dziwnów.