Muzeum Dziwnów i Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie


Morskie Centrum Nauki Nautica Park w Dziwnowie to jedyne takie miejsce w okolicy i jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych Dziwnowa. Zobacz, dlaczego trzeba to miejsce odwiedzić.

Muzeum w Dziwnowie

MCN Nautica Park Miniatur Dziwnów

Od czego zacząć zwiedzanie Dziwnowa? To pytanie zadaję sobie większość turystów przyjeżdżających do Dziwnowa po raz pierwszy. Odpowiedź jest prozaicznie prosta. Od kilku lat przy ulicy Parkowej 6a funkcjonuje Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie. To pierwsza tego typu atrakcja turystyczna w regionie. W jednym miejscu zdobędziecie wiedzę o Morzu Bałtyckim, fizyce płynów oraz historii Dziwnowa. To pomoże Wam ustalić plan zwiedzania Dziwnowa i regionu.

Skansen Rybacki w Dziwnowie

W Nautica Park możecie poznać historię dziwnowskich rybaków oraz zobaczyć liczne pamiątki z czasów, gdy Dziwnów był najważniejszym polskim portem rybackim na Bałtyku. Poznasz gatunki ryb Morza Bałtyckiego oraz techniki połowu. Czy wiesz, że w Dziwnowie wyciągnięto najprawdziwszego wieloryba?

Sekretna historia Dziwnowa

Dziwnów to miejsce niezwykłe, którego burzliwe dzieje mogą służyć za scenariusz kilku filmów szpiegowskich o walce wywiadów w czasie Zimnej Wojny. Dzisiaj po latach można już odtajnić wydarzenia, o których wiedza miała nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Czy wiesz, że już w latach 60-ych XX w. na plaży w Dziwnowie można było spotkać amerykańskiego szpiega?

Morze Bałtyckie w doświadczeniach

Jak sama nazwa wskazuje w Morskim Centrum Nauki w Dziwnowie można zdobyć wiedzę na temat Morza Bałtyckiego. Co najważniejsze, nie w nudnej formie jaką preferują polskie szkoły, ale ciekawych doświadczeń i multimedialnych prezentacji. Jak odróżnić prawdziwy bursztyn od imitacji? Nautica Park w Dziwnowie jest czynny codziennie od godziny 11 do 18 (w okresie lipiec-sierpień) Morskie Centrum Nauki Nautica Park, ul Parkowa 6a, www.nauticapark.pl