Niechorze - informacje, atrakcje i noclegi.


Niechorze jest znane przede wszystkim z latarni morskiej, ale atrakcje turystyczne w Niechorzu nie ograniczają się jedynie do tej budowli.

Atrakcje w Niechorzu

Atrakcje w Niechorzu

W okolicach latarni morskiej w Niechorzu powstał prawdziwy park rozrywki. Niestety atrakcje nie są połączone i do każdej należy kupić osobny bilet.
Latarnia morska Niechorze - latarnia morska ma wysokość 45 metrów, wybudowana została w 1866. W czasie wojny zaminowana przez wycofujących się Niemców, jednak ładunków nie zdążono zdetonować. Obecnie na szczycie latarni znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać morze i panoramę Niechorza i okolic.
Park Miniatur Latarni Morskich Niechorze - park nie różni się od Parku Miniatur w Dziwnowie, dlatego można sobie podarować wejście do tego parku.
Motylarnia Niechorze - w sferycznym namiocie udało się zgromadzić różne gatunki motyli z całego świata, dodatkowo część z nich jest żywa i lata swobodnie po namiocie.
Labirynt luster Niechorze - labirynt luster urządzono w 3 morskich kontenerach. Zadaniem uczestników jest trafić do wyjścia w jak najkrótszym czasie. Ciekawa atrakcja dla najmłodszych.
Wystawa Lego Niechorze - kolejna atrakcja dla dzieci, ale niektóre figury wykonane z klocków Lego zrobią wrażenie na dorosłych.
Gabinet Figur Woskowych Niechorze - miejsce gdzie zgromadzono woskowe figury ze świata filmu, polityki, sportu, a nawet bajek. Trzeba przyznać, że figury są bardzo realistyczne, przygotowane z dbałością o najdrobniejsze detale.
Skansen Rybacki Niechorze - w sąsiedztwie latarni powstaje rybacki park etnograficzny w Niechorzu, gdzie ma zostać odtworzona osada rybacka z XIX wieku.
Kolejka Wąskotorowa Niechorze - kolejka jeździ na trasie Pogorzelica - Gryfice. Bilety nie są tanie, ale warto przejechać się kolejką wąskotorową do Rewala lub innych nadmorskich miejscowości. Odkryte wagoniki kolejki umożliwiają obserwację przyrody, między innymi fauny i flory jeziora Liwia Łuża.
Na placu przed latarnią możecie zrobić sobie pamiątkową sesję zdjęciową nad morzem przy dużym napisie "Niechorze"