Promenada Dziwnów


Promenadę spacerową w Dziwnowie, czyli jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych, możecie odwiedzić o każdej porze roku. Szczególnie polecamy spacer w to miejsce w trakcie jesiennego lub wiosennego sztormu. To świetny punkt widokowy w Dziwnowie.

Promenada w Dziwnowie, czyli deptak Dziwnów

Promenada w Dziwnowie

Wśród najciekawszych atrakcji Dziwnowa jest też taka, która spodoba się osobom w każdym wieku. Jest to promenada w Dziwnowie, czyli deptak spacerowy, z którego można podziwiać Morze Bałtyckie. Promenada w Dziwnowie ma około 2 300 metrów długości i wiedzie grzbietem piaszczystej wydmy, oddzielającej plażę od miasta. Cały deptak można podzielić na 3 połączone ze sobą części.

Promenada Zachodnia w Dziwnowie

Promenada zachodnia to odcinek, między ulicami Przymorze oraz Żeromskiego. Drewniany pomost został wzniesiony na palach, by nie naruszać struktury wydmy. Całość jesto oświetlona a przy zejściach ustawiono pawilony sanitarne.

Promenada centralna

Promenada centralna biegnie od ulicy Żeromskiego do Parkowej. Szeroki chodnik z drewnianymi barierami jest poprowadzony wśród bujnej roślinności wydmowej, z której większość to gatunki chronione. Odcinek jest oświetlony a przy zejściach wybudowano murowane sanitariaty.

Promenada wschodnia w Dziwnowie

To odcinek historycznej promenady, która zachowała się od czasów wojny. Wokół tego odcinka rośnie tak bujna roślinność, że miejscami nie widać morza. Ten odcinek promenady w Dziwnowie zostanie zmodernizowany w przyszłości.

Atrakcje w Dziwnowie

Co ciekawe spacerując promendą, warto odwiedzić atrakcje w jej okolicy. Przy zejściu od ulicy Parkowej odwiedźcie Morskie Centrum Nauki Nautica Park. Tu poznacie najciekawsze fakty o morzu, samodzielnie wykonacie doświadczenia z fizyki wody, ale i odkryjecie tajemnice Dziwnowa w małym muzeum.

Pamiątka z Dziwnowa, czyli jak zatrzymać piękne chwile

Zastanawiasz się jaką pamiątkę z Dziwnowa przywieźć? Nie chcesz kupować tony kiczowatych pamiątek, które sprzedawane są w każdej nadmorskiej miejscowości, a różnią się jedynie naklejką z nazwą miejscowości. Ostatnio popularnym pomysłem na pamiątkę z Dziwnowa są profesjonalne sesje zdjęciowe w Dziwnowie, wykonywane między innymi na promenadzie w Dziwnowie.