Rewal - informacje, atrakcje, noclegi


Gmina Rewal to takie znane miejscowści jak: Pobierowo, Trzęsacz, Niechorze, czy Pogorzelica. Sam Rewal, oprócz tego, że jest siedzibą gminy, oferuje ciekawe atrakcje turysyczne.

Atrakcje w Rewalu

Atrakcje turystyczne w Rewalu

Plaża w Rewalu

Rewalska plaża nie należy do najszerszych, a od strony lądu występuje wysoki klif. Kąpielisko morskie w Rewalu działa w okresie sezonu letniego.

Taras widokowy Rewal

Taras widokowy nad zejściem na plażę w centrum Rewal jest obwieszony kłódkami zakochanych par. Potężna betonowa konstrukcja robi wrażenie i pełni nie tylko rolę tarasu widokowego. Dodatkowo w konstrukcji umieszczono bar, a całość pełni funkcję głównego zejścia na plażę.

Figury wielorybów

Metalowe rzeźby przypominające naturalnych rozmiarów wieloryby stoją na głównym placu Rewala. Co jakiś czas strzelają z nich w powietrze strumienie wody. Ta atrakcja turystyczna Rewala znajduje się obok tarasu widokowego.

Baza rybacka w Rewalu

Rybacy z Rewala trudnią się rybactwem łodziowym. Ich łodzie wyciągane po każdym połowie na plażę stały się symbolem miejscowości i miejscem częstych sesji zdjęciowych nad morzem.

Bajkowa Chata

To propozycja atrakcji dla dzieci. Dom strachu i bajkowa chata znajdują się w pobliżu Hali Sportowej w Rewalu.

Aleja zakochanych w Rewalu

Aleja znajduje się we wschodniej części miejscowości i biegnie tuż przy samej wydmie. Ławeczka zakochanych na której przysiedli Romeo i Julia to popularne miejsce na pamiątkowe zdjęcie z Rewala.

Boiska sportowe w Rewalu

Kompleks Boisk Sportowych w Rewalu, czyli nowoczesne boiska ze sztuczną nawierzchnią i pełnym zapleczem do gry w piłkę nożną. Obok stoi duża Hala Sportowa w Rewalu.

Kolejka Wąskotorowa w Rewalu

Największa atrakcja gminy Rewal to właśnie kolejka wąskotorowa, którą dojedziecie z Gryfic aż do Pogorzelicy. Ciekawy sposób na zwiedzanie okolicy z posmakiem dawnych czasów. Obecnie wagoniki ciągną lokomotywy elektryczne, ale dawniej były to parowozy.

Park Wieloryba Rewal

Park tematyczny dla dzieci leży obok Bajkowej Chaty i Hali Sportowej. Duży obiekt, ale bilety są najdroższe w okolicy, więc warto dobrze się zastanowić przed wejściem. Park jest kierowany głównie do mniejszych dzieci. Dodatkowo kilka razy dziennie odbywają się animacje.

Noclegi w Rewalu

Noclegi w Rewalu to głównie duże domy gościnne. Pensjonaty w Rewalu są nowoczesne i o wysokim standardzie. Pokoje w kwaterach prywatnych w Rewalu to rzadkość.