Sporty wodne Dziwnów


Dziwnów, z racji swojego położenia, jest idealnym miejscem dla zwolenników sportów wodnych. Różnorodność akwenów daje szerokie możliwości do uprawiania sportów wodnych. Z pewnością sporty wodne to ciekawe atrakcje Dziwnów, które warto wypróbować.

Żeglarstwo i skutery wodne w Dziwnowie.

Dziwnów - stolica sportów wodnych

Żeglarstwo w Dziwnowie

Doskonała baza do uprawiania żeglarstwa powstała przy okazji budowy Mariny Dziwnów, na którą składają się przystań sezonowa i port jachtowy w Dziwnowie. Żeglarze mają do wyboru wody morskie (Zatoka Pomorska) oraz śródlądowe (Zalew Kamieński).

Narty wodne i wakeboard w Dziwnowie

W Dziwnowie nie brakuje zwolenników wakeboardu i nart wodnych. Ich popisy można obserwować na Dziwnie, w okolicach stacji benzynowej.

Kitesurfing i windsurfing Dziwnów

Najlepsze warunki do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu są w Dziwnówku i Międzywodziu. Tam na spokojnych śródlądowych wodach można śmiało stawiać pierwsze kroki w tych spektakularnych sportach wodnych. Doświadczeni zawodowcy chętniej wybierają morskie fale i pływanie z plaży. Miejsca gdzie można podjechać blisko plaży ze sprzętem to ul. Słoneczna, Parkowa, Kochanowskiego, Reymonta i Przymorze.

Skutery wodne i łodzie motorowe

Skutery wodne cieszą się dużą popularnością w Dziwnowie. Wodować sprzęt można między innymi w porcie jachtowym, przy moście i przystani sezonowej. Łodzie motorowe często cumują w porcie jachtowym i rybackim.

Rejsy ekstremalne po morzu w Dziwnowie

Jeżeli chcecie poczuć adrenalinę, możecie wyruszyć w rejs łodzią hybrydową, jakiej używają komandosi. Potężne silniki rozpędzają łódź to dużych prędkości, a gdy są większe fale to jednostka wyskakuje na nich w powietrze.