Trzęsacz ruiny kościoła to nie wszystko


Trzęsacz to podobnie jak Łukęcin malutka miejscowość nad morzem, w gminie Rewal. W latach 90-tych cała Polska żyła walką człowieka z morzem o ruiny kościoła w Trzęsaczu.

Trzęsacz atrakcje obok Rewala

Trzęsacz to nie tylko ruiny kościoła

Po wielomilionowych inwestycjach w zabezpieczenie brzegu morskiego uratowana ostatnia ściana jest już zabezpieczona przed morskim żywiołem. Ruiny kościoła najlepiej fotografować z pobliskiego tarasu widokowego. Taras widokowy w Trzęsaczu jest jednocześnie zejściem z wysokiego klifu na plażę. Jeżeli odwiedzicie Trzęsacz to na południe od głównej drogi udajcie się do obecnego kościoła w Trzęsaczu. Spacerem dojdziecie do kompleksu sportowego i stadniny koni. Z atrakcji dla dzieci w Trzęsaczu fajnym miejscem jest Muzeum 15 Południk oraz labirynt luster.

Okolica Trzęsacza

Dużo więcej atrakcji znajdziecie w sąsiednich miejscowościach Rewal i Pustkowo. Atrakcje turystyczne w Rewalu skupiają się wokół placów z metalowymi szkieletami wielorybów. Tuż obok duży taras widokowy, którego poręcze obwieszone są kłódkami zakochanych par. Pustkowo znane jest z repliki krzyża z Giewontu.